2020 Cannes Film Festivali resmi seçkisini açıkladı

Virüs salgını nedeniyle iptal edilen 2020 Cannes Film Festivali, özel bir resmi seçki açıkladı. Bu seçkideki filmler fiziki olarak gösterilmeyecek fakat Cannes Film Festivali’nin resmi logosuna sahip olabilecek.

Ayrıca filmler geleneksel olarak ana yarışma ve yan yarışma kategorilerine ayrılmadan 56 filmlik tek bir liste halinde sunuldu.

2020 Cannes

2020 Cannes resmi seçkisi

  • The French Dispatch, Wes Anderson (ABD)
  • Summer Of 85, François Ozon (Fransa)
  • Mangrove, Steve McQueen (İngiltere)
  • Lovers Rock, Steve McQueen (İngiltere)
  • True Mothers, Naomi Kawase (Japonya)
  • Another Round, Thomas Vinterberg (Danimarka)
  • Last Words, Jonathan Nossiter (ABD)
  • DNA, Maïwenn (Cezayir, Fransa)
  • Heaven: To The Land of Happiness, Im Sang-soo (Güney Kore)
  • Peninsula, Yeon Sang-ho (Güney Kore)
  • El Olvido Que Seremos, Fernando Trueba (İspanya)
  • In the Dusk, Sharunas Bartas (Litvanya)
  • Home Front, Lucas Belvaux (Belçika)
  • The Real Thing, Koji Fukada (Japonya)
  • Souad, Ayten Amin (Mısır)
  • Passion Simple, Danielle Arbid (Lübnan)
  • A Good Man, Marie-Castille Mention Schaar (Fransa)
  • Love Affairs, Emmanuel Mouret (Fransa)
  • John And The Hole, Pascual Sisto (ABD)
  • Limbo, Ben Sharrock (İngiltere)
  • Here We Are, Nir Bergman (İsrail) 
  • Red Soil, Farid Bentoumi (Fransa)
  • Sweat, Magnus von Horn (İsveç)
  • Teddy, Ludovic and Zoran Boukherma (Fransa)
  • February, Kamen Kalev (Bulgaristan)
  • Ammonite, Francis Lee (İngiltere)
  • Médecin De Nuit, Elie Wajeman (Fransa)
  • Enfant Terrible, Oskar Roehler (Almanya)
  • Nadia, Butterfly, Pascal Plante (Kanada)
  • Septet: The Story Of Hong Kong, Ann Hui, Sammo Hung, Ringo Lam, Patrick Tam, Johnnie To, Tsui Hark, Yuen Woo-Ping (Hong Kong)
  • Falling, Viggo Mortensen (ABD)
  • Pleasure, Ninja Thyberg (İsveç)
  • Slalom, Charlène Favier (Fransa)
  • Casa De Antiguidades, João Paulo Miranda Maria (Brezilya)
  • Broken Keys, Jimmy Keyrouz (Lübnan)
  • Ibrahim, Samuel Guesmi (Fransa)
  • Beginning, Déa Kulumbegashvili (Gürcistan)
  • The Death Of Cinema And My Father Too, Daniel Rosenberg (İsrail)
  • Gagarine – Fanny Liatard, Jérémy Trouilh (Fransa)
  • Spring Blossom, Suzanne Lindon (Fransa)
  • Vaurien, Peter Dourountzis (Fransa)
  • My Best Part, Nicolas Maury (Fransa)
  • Should The Wind Fall, Nora Martirosyan (Ermenistan)
  • Striding Into The Wind, Wei Shujun (Çin)
  • The Billion Road, Dieudo Hamadi (Kongo)
  • The Truffle Hunters, Gregory Kershaw, Michael Dweck (ABD)
  • 9 Jours À Raqqa, Xavier De Lauzanne (Fransa)
  • My Donkey, My Lover & I, Caroline Vignal (Fransa)
  • Les Deux Alfred, Bruno Podalydès (Fransa)
  • The Big Hit, Emmanuel Courcol (Fransa)
  • The Speech, Laurent Tirard (Fransa)
  • L’origine Du Monde, Laurent Lafitte (Fransa)
  • Aya And The Witch, Goro Miyazaki (Japonya)
  • Flee, Jonas Poher Rasmussen (Danimarka)
  • Josep, Aurel (Fransa)
  • Soul, Pete Docter, Kemp Powers (ABD)

Sonraki yazı: Proje takvimi: Film yapımı için proje takvimi nasıl hazırlanır?

Önceki yazı: Senaryo dökümü (script breakdown) nasıl hazırlanır?

© 2020 Yapım Ekibi