Film ödülleri: The Critics Choice Awards sahiplerini buldu

25 yılını dolduran Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri sahiplerini buldu.

Film Ödülleri

Kazananların listesinin bir bölümü şu şekilde:

En iyi film

Once Upon a Time… in Hollywood

film ödülleri

Diğer adaylar

1917

Ford v Ferrari

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Little Women

Marriage Story

Parasite

Uncut Gems

En iyi erkek oyuncu

Joaquin Phoenix – Joker

Diğer adaylar

Antonio Banderas – Pain and Glory

Robert De Niro – The Irishman

Leonardo DiCaprio – Once Upon a Time… in Hollywood

Adam Driver – Marriage Story

Eddie Murphy – Dolemite Is My Name

Adam Sandler – Uncut Gems 

En iyi kadın oyuncu

Renée Zellweger – Judy 

Diğer adaylar

Awkwafina – The Farewell

Cynthia Erivo – Harriet

Scarlett Johansson – Marriage Story

Lupita Nyong’o – Us

Saoirse Ronan – Little Women

Charlize Theron – Bombshell

En iyi yardımcı erkek oyuncu

Brad Pitt – Once Upon a Time… in Hollywood 

Diğer Adaylar

Willem Dafoe – The Lighthouse

Tom Hanks – A Beautiful Day in the Neighborhood

Anthony Hopkins – The Two Popes

Al Pacino – The Irishman

Joe Pesci – The Irishman

En iyi yardımcı kadın oyuncu

Laura Dern – Marriage Story

Diğer Adaylar

Scarlett Johansson – Jojo Rabbit

Jennifer Lopez – Hustlers

Florence Pugh – Little Women

Margot Robbie – Bombshell

Zhao Shuzhen  – The Farewell 

En iyi Yönetmen

Bong Joon Ho – Parasite

Sam Mendes – 1917

Diğer Adaylar

Noah Baumbach – Marriage Story

Greta Gerwig – Little Women

Josh Safdie and Benny Safdie – Uncut Gems

Martin Scorsese – The Irishman

Quentin Tarantino – Once Upon a Time… in Hollywood

En iyi orijinal senaryo

Quentin Tarantino – Once Upon a Time… in Hollywood

Diğer adaylar

Noah Baumbach – Marriage Story

Rian Johnson – Knives Out

Bong Joon Ho and Han Jin Won – Parasite

Lulu Wang – The Farewell 

En iyi uyarlama senaryo

Greta Gerwig – Little Women

Diğer adaylar

Noah Harpster and Micah Fitzerman-Blue – A Beautiful Day in the Neighborhood

Anthony McCarten – The Two Popes

Todd Phillips & Scott Silver – Joker

Taika Waititi – Jojo Rabbit

Steven Zaillian  – The Irishman 

En iyi sinematografi

Roger Deakins – 1917

Diğer adaylar

Jarin Blaschke – The Lighthouse

Phedon Papamichael   – Ford v Ferrari

Rodrigo Prieto – The Irishman

Robert Richardson – Once Upon a Time… in Hollywood

Lawrence Sher – Joker 

En iyi görsel efekt

Avengers: Endgame

Diğer adaylar

1917

Ad Astra

The Aeronauts

Ford v Ferrari

The Irishman

The Lion King 

En iyi animasyon film

Toy Story 4

Diğer adaylar

Abominable

Frozen II

How to Train Your Dragon: The Hidden World

I Lost My Body

Missing Link

En iyi drama dizi

Succession (HBO)

Diğer adaylar

The Crown (Netflix)

David Makes Man (OWN)

Game of Thrones (HBO)

The Good Fight (CBS All Access)

Pose (FX)

This Is Us (NBC)

Watchmen (HBO)

En iyi erkek oyuncu (drama dizi)

Jeremy Strong – Succession (HBO)

Diğer adaylar

Sterling K. Brown – This Is Us (NBC)

Mike Colter – Evil (CBS)

Paul Giamatti – Billions (Showtime)

Kit Harington – Game of Thrones (HBO)

Freddie Highmore – The Good Doctor (ABC)

Tobias Menzies – The Crown (Netflix)

Billy Porter – Pose (FX)

En iyi kadın oyuncu (drama dizi)

Regina King – Watchmen (HBO)

Diğer adaylar

Christine Baranski – The Good Fight (CBS All Access)

Olivia Colman – The Crown (Netflix)

Jodie Comer – Killing Eve (BBC America)

Nicole Kidman – Big Little Lies (HBO)

Mj Rodriguez – Pose (FX)

Sarah Snook – Succession (HBO)

Zendaya – Euphoria (HBO)

Sonraki yazı: 73. Cannes Film Festivali jüri başkanı Spike Lee oldu

Önceki yazı: 2020 Oscar Ödülü adayları açıklandı

© 2020 Yapım Ekibi