İletişim

Mesajınızı gönderin. Size en yakın zamanda ulaşalım.


Neler yapıyoruz?

  • Senaryonuzu etkili bir şekilde özetleyecek sinopsis ve tretman hazırlıyoruz.
  • Senaryonuza profesyonel standartlarda teknik düzenlemeler yapıp eserinizi sunulur hale getiriyoruz.
  • Halihazırda yazmış olduğunuz bir hikayeyi teknik standartlara uygun bir şekilde senaryo formatına çeviriyoruz.
  • Sponsorlara, özel veya kamu fonlarına başvurmak istiyorsanız ihtiyacınız olan proje dosyasını hazırlıyoruz.

Hizmetlerimizden yararlanmak için: bionluk.com/yapimekibi


Sıkça sorulan sorular

Ne tür projeler üzerine çalışıyorsunuz?

Sadece kısa film, belgesel, uzun metraj ve dizi projeleri üzerine çalışıyoruz. Reklam ve öğrenci ödevleriyle ile ilgili siparişleri kabul etmiyoruz.

Projeme sponsor olur musunuz?

Sponsorluk ve destek talebinde bulunmayınız. Senaryonuzu nasıl değerlendirmeniz gerektiğini bu yazımızda anlattık: Senaryo satmak ya da satmamak: Senaryo nasıl satılır?

Örnek proje dosyası paylaşır mısınız?

Hayır. Üzerinde çalıştığımız projelerin dosyalarını paylaşmayı uygun bulmuyoruz. Sitemizdeki yazılarda zaten bir proje dosyası hazırlamak için gerekli bilgileri ve şablonları paylaşıyoruz. Yazıları okuyup biraz emek gösteren herkes kendi proje dosyasını hazırlayabilir. İşin doğrusu da budur. Çünkü belli standartları takip etmek gerekse bile her proje dosyası kişiye ve projeye özel olmalıdır. Örnekler üzerinden hazırlanan proje dosyaları başarılı olmayacak ve değerlendirme sırasında sırıtacaktır.

Senaryo geliştirme hizmeti veriyor musunuz?

Senaryo geliştirme hizmeti vermiyoruz. Senaryo danışmanlığı veya senaryo doktorluğu yapmıyoruz. Senaryo geliştirmenin sadece yakın iş arkadaşlarıyla yapılması gerektiğini, bir yazarı iyice tanımadan ve yazarın vizyonunu kavramadan sağlıklı bir şekilde çalışılamayacağını düşünüyoruz. Bu konudaki her türlü dışarıdan destek herkese sunulan ortak reçetelerle yapılan yapay bir geri dönüş niteliğinde olacaktır.

Biz senaryoyu içerik olarak geliştirmekten ziyade biçimsel olarak düzenleyip hem ekibiniz hem de potansiyel sponsorlar için sunuma hazır hale getiriyoruz. Tabii ki senaryoyu düzenlerken gözümüze çarpan ve gerekli bulduğumuz bazı konularda tavsiyeler sunabiliriz. Fakat bütünsel olarak senaryo geliştirme işinin tek başınıza veya yakın çalışma arkadaşlarınızla çözmeniz gereken bir mesele olduğuna inanıyoruz.

Tanışabilir miyiz?

Telefonda veya yüz yüze görüşme, görüntülü konferans veya çevrimiçi toplantı yapma gibi tekliflere kapalıyız. Sadece kurumsal olarak e-posta ve bionluk.com üzerinden iletişim kuruyoruz. Sponsorluk, tanışma, yardım, destek, senaryo okuma gibi taleplere ayrıca bireysel olarak maruz kalmamak için ekip üyelerinin isimlerini paylaşmayı tercih etmiyoruz. Hizmetlerimiz konusundaki güveni önceki siparişlere gelen yorumlar ve sitemizde sunduğumuz içeriklerle kurumsal olarak yaratmaya çalışıyoruz.

Projelerin gizliliği konusunda güvence sunuyor musunuz?

Projelerinizi verdiğimiz hizmet dışında kullanmıyoruz ve üçüncü şahıslarla paylaşmıyoruz. Yapım Ekibi olarak kişisel gizlilik haklarınıza saygı duyuyoruz. Kişisel bilgilerinizin güvenliği ile ilgili açıklamalara Gizlilik Politikası sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Projelerin haklarının korunması konusunda güvence sunuyor musunuz?

Siparişleri bionluk.com gibi satıcı ve alıcının haklarının karşılıklı korunduğu bir platform üzerinden almak dışında projenizin haklarının korunması için size verebileceğimiz hiçbir güvence bulunmuyor.

Dürüst olmak gerekirse bu tip güvence taleplerini yersiz buluyoruz. Çünkü bir senaryo gerçekleşene kadar birçok insan ve kurumun önünden geçebilir. Senarist olarak bütün bu süreçleri kontrol altına almanızın imkan ve yöntemi yoktur. Hatta senaryonuzun haklarını korumak için tam da yapmanız gereken eserinizi sürekli bu tip değerlendirmelere sokmaktır. Çünkü telif haklarında tescil zorunluluğu bulunmaz. Eser sahibinin hakkı kendiliğinden doğar ve aleniyet kazanıldığı an itibariyle korunur.

Alenileştirme, yarışmalara girmek, festivallere ve senaryo geliştirme atölyelerine katılmak, senaryonuzu kurumlara sunarak senaryo desteği almak gibi aktivitelerle gerçekleştirilir. Hak sahibinin rızasıyla sunulan eser alenileşmiş sayılır ve yasal koruma başlar. Örneğin, bize verdiğiniz siparişte gönderdiğiniz bir senaryo örneği bionluk.com sistemi üzerinde kayda alınır, sadece bu durum bile eserinizi ve haklarınızı koruyabilmeniz için yeterlidir.

© 2020 Yapım Ekibi